Automatická prášková lakovňa

vykres2b -

Povrchová úprava kovov

Kovové objekty a predmety sú vystavované pôsobeniu kyslíka, vlhkosti a ostatných negatívnych vplyvov. Aj preto je odporúčaná povrchová úprava kovov – obzvlášť takých, ktoré sú používané či situované v exteriéri. Aby ste zabránili ich korózií a strate úžitkových a ostatných vlastností, je nevyhnutnosťou práve povrchová úprava kovov.

V našich dielňach sa sústreďujeme najmä na práškové lakovaniekomaxit a pasiváciu hliníka, ako aj ostatné spôsoby úpravy kovových povrchov.

 

Prečo nepodceniť povrchovú úpravu kovov?

  • uchovanie povrchových vlastností kovov, čo sa odráža v ich dlhšej funkčnosti a životnosti,
  • zlepšenie vzhľadu aj zvýšenie hodnoty kovových predmetov,
  • kovy nie sú náchylné na poškodenie a v minimálnej miere podliehajú negatívnym vplyvom počasia,
  • povrchová úprava kovov prispieva k chemickej, mechanickej a koróznej odolnosti kovov (v závislosti od typu úpravy),
  • uľahčenie budúcich tvarových, farebných a ostatných úprav/zmien kovových materiálov a predmetov.

Povrchová úprava kovov – ako úprava ich povrchovo-mechanických vlastností – by mala byť vykonaná ešte pred užívaním kovových predmetov. Je logickým krokom v prípade ich poškodenia, napríklad v dôsledku hrdze, škrabancov, oderov či iných negatívnych vplyvov.

Aby ste získali čo najviac benefitov, ktoré povrchová úprava kovov prináša, je potrebné zveriť túto činnosť skúseným expertom. Pri práci zohľadňujeme všetky vlastnosti kovových materiálov a na základe toho zákazníkom navrhneme najoptimálnejší spôsob povrchovej úpravy. Samozrejme, s dôrazom na uchovanie a posilnenie úžitkových vlastností kovov. Pri práci používame kvalitné prístrojové aj materiálové vybavenie.

Neviete, aká povrchová úprava kovov je vhodná pre vaše kovové predmety a objekty? Ochotne vám poradíme a vysvetlíme charakteristiky aj benefity konkrétnych typov úprav.